daneshjouyan
04 خرداد 1402 - 10:08

۳۰ درصد مدال‌های ورزشی و علمی به جوانان مازندرانی تعلق دارد

ساری- معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره نقش محوری جوانان در پیشرفت اساسی در روند توسعه این استان شد و گفت: ۳۰ درصد مدال های ورزشی و علمی به جوانان استان تعلق دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله سلگی صبح پنجشنبه در نشست با جمعی از جوانان با اشاره نقش محوری جوانان در پیشرفت اساسی کشور خواستار حضور فعال جوانان شایسته مازندرانی در روند توسعه این استان شد.

وی گفت: روزی جوانان ما با فتح خرمشهرها سبب فخر و عزت ایرانیان می‌شدند اما امروز با فتح قله‌های علمی و ورزشی افتخار آفرینی می‌کنند.

وی با اشاره به هجمه فرهنگی دشمنان علیه جوانان کشورمان افزود: دشمن با تغییر تاکتیک از فتح سرزمین و خرمشهرها به فتح قلوب جوانان و تغییر ذائقه فکری و فرهنگی آنان روی آورد که بلطف خدا و هوشیاری جوانان این سرزمین در این نبرد هم ناکام خواهد ماند.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر توانایی و تعهد ستودنی جوانان این استان در عرصه‌های مختلف یادآور شد: جوانان دیار علویان در همه حوزه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی می‌درخشند.

سلگی اظهار کرد: جوانان شایسته مازندرانی ۳۰ درصد مدال‌های میادین ورزشی، علمی و اقتصادی کشور را از آن خود می‌کنند که بیانگر خلاقیت و توانمندی آنان است.

وی با اشاره به کسب اولین مدال طلای المپیک کشور توسط جهان پهلوان حبیبی از دیار مازندران افزود: اُنس جوانان با ورزش پهلوانی تصادفی نیست و ریشه در فرهنگ تاریخی وشیعی دارد.

وی خدمت به ورزش مازندران را خدمت به ورزش کشور دانست وافزود: دیار علویان مملو از استعدادهای خلاق و پویا در عرصه‌های مختلف بویژه ورزش است که باید کشف و معرفی شوند.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر لزوم توجه به فرهنگ خانواده با ترویج ازدواج آسان افزود: دستورالعمل نحوه اقدام در زمینه ازدواج آسان به فرمانداران استان ابلاغ شده است.

‏وی اظهار کرد: با هدف ترویج ازدواج و حمایت از طرح جوانی جمعیت همه ظرفیت‌های اداری مثل تالارها و..‌. به صورت رایگان در اختیار زوج‌های جوان قرار خواهد گرفت.

وی در این ارتباط خاطر نشان کرد: طی سال گدشته سیصد و شصت میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به زوج‌های مازندرانی پرداخت شده است

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237199